PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | Metody uogólnień w modelowaniu transgranicznych przepływów transportowych : materiały konferencyjne pod red. Stanisława Dziadka Ustroń-Jaszowiec 4-5.11.1998 | 105--109
Tytuł artykułu

Dotychczasowe i przewidywane skutki przeprowadzanych zmian w przedsiębiorstwie PKP

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Skutki przeprowadzanych od kilku lat zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa PKP podzielić należy na dwie grapy, które dotyczą: - roli przedsiębiorstwa PKP w systemie transportowym kraju, - zasad gospodarowania przedsiębiorstwa PKP. O roli transportu kolejowego w systemach transportowych państw wysoko rozwiniętych gospodarczo decydują rządy tychże krajów, a kierunki działań w tym zakresie określane są w opracowaniach stanowiących podstawę perspektywicznej polityki transportowej. W naszym kraju występuje brak założeń tejże polityki. Wprawdzie przed kilku laty wykonana została praca zatytułowana jako "Polityka transportowa", jednak w żadnym stopniu nie rozwiązuje ona tego problemu. Zdając sobie z tego sprawę, MT i GM opracowało w ostatnim czasie na kilku stronach "Zarys strategii działań w resorcie transportu i gospodarki morskiej w latach 1998-2001". Stwierdza się w nim, że "kierunki rozwoju transportu wyznaczają wymogi ekologiczne. Preferowane będą przede wszystkim te formy transportu, które są przyjazne środowisku naturalnemu i pozwalają chronić tereny, minimalizować zanieczyszczenia, hałas, sprzyjają zachowaniu naturalnego ekosystemu i walorów przyrodniczych" oraz, że "priorytetem jest podejście regionalne. Wykreowane poprzez nowy podział administracyjny regiony kraju muszą być jednostkami zwartymi gospodarczo i społecznie - to będzie możliwe przy właściwym ukształtowaniu sieci dróg, linii kolejowych i systemów połączeń transportowych. Te układy regionalne tworzą sieci i połączenia krajowe". (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329265

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.