PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 6 | 20--23
Tytuł artykułu

Badanie sprawozdania finansowego jednostki w upadłości

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy z 29.09.1994 r. o rachunkowości (dalej uor) obowiązkowi badania i ogłaszania podlegają, co do zasady, roczne skonsolidowane sprawozdania finansowe grup kapitałowych oraz roczne sprawozdania finansowe - kontynuujących działalność spółek akcyjnych (z wyjątkiem spółek będących na dzień bilansowy w organizacji) i pozostałych jednostek, które w poprzedzającym roku obrotowym, za który sporządzono sprawozdania finansowe, spełniły co najmniej dwa z następujących trzech warunków. Po pierwsze, średnioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło co najmniej 50 osób. Po drugie, suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego stanowiła równowartość w walucie polskiej co najmniej 2 500 000 euro. Po trzecie, przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych za rok obrotowy stanowiły równowartość w walucie polskiej co najmniej 5 000 000 euro.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
20--23
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Allerhanda
Bibliografia
  • S. Gurgul, Prawo upadłościowe i naprawcze. Komentarz, Warszawa 2010, wyd. 7, s. 64 i nast.
  • R. Adamus, H. Buk, D. Chrapoński, P. Dragon, L. Guza, W. Klyta, S. Ociessa, A. Pokora, A.J. Witosz, A. Witosz, L. Zieliński, Prawo upadłościowe i naprawcze. Komentarz pod red. A. Witosza, wyd. 3, Warszawa 2010, s. 82 i nast.
  • R. Adamus, Układ likwidacyjny w postępowaniu upadłościowym, w: Instytucje Prawa upadłościowego i naprawczego pod red. A. Witosza, tom II, Katowice 2008, s. 61 i nast.
  • A. Jakubecki, F. Zedler, Prawo upadłościowe i naprawcze, wyd. 2 Kraków 2006, s. 533.
  • J. Giezek, A. Helin, I. Karasek, P. Kardas, I. Mika, K. Oplustil, A. Rachwał, M. Spyra, J. Szwaja, M. Tarska, Kodeks spółek handlowych. Pozakodeksowe prawo handlowe. Komentarz, t. V, wyd. 2, Warszawa 2008, s. 1114.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329311

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.