PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 8 | 11--19
Tytuł artykułu

Działalność rolnicza w księgach rachunkowych (cz. II)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Różnorodność upraw polowych roślin (zbóż, warzyw itp.) i uzyskiwanych z nich produktów rolnych sprawia, że jeżeli chce się otrzymać przydatne do zarządzania i kontroli dane, to nieodzowne jest prowadzenie ewidencji szczegółowej kosztów produkcji roślinnej oddzielnie dla każdej roślinnej uprawy i uzyskiwanych z niej produktów. Przyjęta przez gospodarstwo szczegółowość tej ewidencji zależy od jego potrzeb poznawczych oraz kosztów zapewnienia wiarygodnych danych o nakładach na wyodrębnione uprawy. Dlatego celowe jest coroczne ustalanie szczegółowości prowadzonej ewidencji kosztów produkcji roślinnej w powiązaniu z przeznaczeniem poszczególnych działek gruntu, którymi dysponuje gospodarstwo (własne, dzierżawione) pod określone uprawy. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
11--19
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • M. Brzeska, W. Gorczycki, Wzorcowy Plan Kont dla przedsiębiorców gospodarki rolnej, wyd. FINANS-SERVIS, Warszawa 1991.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329761

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.