PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | Człowiek, praca, społeczeństwo : materiały z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, Ustroń Wielkopolski, 13-16 czerwca 1992 | 99--106
Tytuł artykułu

Polityka zatrudnienia we Wspólnocie Europejskiej (wybrane problemy)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule omówiono niektóre kwestie polityki zatrudnienia we Wspólnocie Europejskiej - najbliższym i największym ugrupowaniu gospodarczym w otoczeniu Polski. Kraj nasz czyni starania o włączenie się do struktury gospodarczej i systemu społecznego Wspólnoty. Pomimo tego, że zakończenie procesu integracji Polski ze Wspólnotą jest odległe, potrzeba poznawania problemów jej funkcjonowania wydaje się uzasadniona. Kryzys zatrudnienia początku lat osiemdziesiątych, którego skutki przyszło Wspólnocie Europejskiej pokonywać przez kilka następnych lat i który pozostawił po sobie spuściznę wysokiego bezrobocia, może z łatwością przyćmić wszelkie osiągnięcia omawianej organizacji. Wspólnota Europejska zdołała jednak zachować pozycję jednej z głównych potęg gospodarczych świata. W ciągu ostatnich ponad 30 lat, poziom życia zwiększył się dwukrotnie, a baza materialna trzykrotnie. Tym niemniej w latach osiemdziesiątych osiągnięty poziom rozwoju Wspólnoty był znacznie niższy od potencjalnego. Nie udało się między innymi odbudować poziomu pełnego zatrudnienia z Jat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Nawet w najlepiej prosperujących segmentach gospodarki nie powiodło się powiązanie osiągnięć gospodarczych z niezbędnym przyrostem miejsc pracy, powstrzymującym szybki przyrost bezrobocia. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329811

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.