PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | Człowiek, praca, społeczeństwo : materiały z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, Ustroń Wielkopolski, 13-16 czerwca 1992 | 125--129
Tytuł artykułu

W sprawie analizy kosztów społecznych transformacji systemowej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polityka społeczna jako nauka, w procesie poznawczym wyodrębnia w badanej rzeczywistości te obszary życia społecznego, które ź punktu widzenia społecznego odgrywają w danej epoce szczególnie znaczącą rolę. Obszary te często określane są jako kwestie społeczne. Innym typem wyodrębniania w procesie poznawczym elementów z większej całości jest takie określenie przedmiotu badań, które pozwala pełniej i głębiej rozpoznać określony kompleks społecznych aspektów rzeczywistości. Takim kompleksem, wyodrębnionym dla celów poznawczych jest społeczno-ekonomiczna sytuacja rodziny. Kompleks ten był określany jako polityka rodzinną lub polityka społeczna wobec rodziny. W Polsce ten dział badań polityki społecznej rozwija się szczególnie intensywnie w związku z przebudową ładu społeczno-gospodarczego1. Przebudowa ta dokonywana w warunkach kryzysu gospodarczego i społecznego, powoduje głębokie przekształcenia także w tych elementach systemu społeczno-gospodarczego, które określają sytuację rodzin. Jest to oczywiście sprawa naturalna. W każdym systemie efekty prowadzonej działalności konkretyzują się w gospodarstwie domowym. Transformacje te nie tylko powodują zmiany poziomu życia rodzin, ale przede wszystkim różnicują w nowy sposób ich materialne warunki bytu oraz inne uwarunkowania ich funkcjonowania.(fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • N. Skipierow: Zasiłki zaskarżone. Budżet zyskał, najbiedniejsi stracili "Gazeta Świąteczna" nr 162 z 11-12 lipca 1992 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329817

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.