PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | Człowiek, praca, społeczeństwo : materiały z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, Ustroń Wielkopolski, 13-16 czerwca 1992 | 149--157
Tytuł artykułu

Francuski program DSQ jako metoda kompleksowego rozwiązywania problemów społeczno-urbanistycznych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Nagromadzenie problemów społecznych w Polsce doby współczesnej, które przyjmując za Krzeczkowskim, przybrały postać kwestii społecznych, a ich konglomerat może stać się barierą rozwoju społecznego kraju w najbliższych tatach, każe poszukiwać sposobów ich rozwiązania. Obecnie dają o sobie znać skutki masowych procesów społecznych uruchomionych koncepcją forsownej industrializacji, której podstawą są przede wszystkim decyzje polityczne. Następstwem nierównomiernie postępującej industrializacji było nierównomierne rozłożenie jej skutków na obszarze kraju. Obecnie przyjmuje się występowanie 27 obszarów zagrożonych ekologicznie w następstwie intensywnie rozwijającego się przemysłu. Obserwuje się współwystępowanie zjawisk charakterystycznych dla zagrożenia ekologicznego ze zjawiskami o charakterze zagrożeń społecznych i ekonomicznych. Można przyjąć, że zjawiska te wzajemnie się warunkują, tak że w istocie mamy do czynienia z występowaniem pewnego syndromu zjawisk negatywnych. Konsekwencją tego jest fakt, że rozwiązanie problemów tylko w jednej sferze nie powoduje rozwiązania ich całości. Dlatego należy przyjąć, że jedynym remedium jest kompleksowe rozwiązywanie pojawiających się w tych obszarach problemów. Doświadczenia społeczno-gospodarcze regionów wysoko uprzemysłowionych.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329827

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.