PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1993 | Koncepcje logistyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem : konferencja Ustroń, 22-24 wrzesień 1993 | 37--42
Tytuł artykułu

Koncepcje logistyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem transportowym

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Logistyka jest nauką coraz bardziej dostrzeganą przez wszystkie przedsiębiorstwa. Pewnym nowum jest tu jednak szersze jej pojmowanie w kompleksowym planowaniu pracy i sterowaniu przedsiębiorstwem. Takie jednak podejście do tej problematyki wymaga koordynacji poszczególnych elementów działania przedsiębiorstwa, gdyż tylko wtedy istnieją warunki dostosowania się do rynku, przy minimalnym nakładzie pracy i w krótkim czasie. Ujęcie takie obejmuje kompleksowo całe przedsiębiorstwa, jak i otoczenia transportu, z wydzieleniem trzech obszarów: zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. W każdym z nich w różnym stopniu odczuć można oddziaływanie transportu. Tym to obszarom przyporządkować należy podstawowe funkcje logistyczne: przepływ materiałów, przepływ danych, dyspozycje i sterowanie. Z punktu widzenia transportu szczególnego znaczenia nabierają pro- transportowo-magazynowe. Zjawisko to zaczyna się od wysyłki u dostawcy, poprzez transport do magazynu przyprodukcyjnego, jego wprowadzenie 01 az składowanie. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Abt, H. Woźniak: Podstawy logistyki, Gdańsk 1993
  • H. Woźniak: Podstawy teoretyczne logistyki w transporcie. "Przegląd Komunikacyjny" 1991, nr
  • J. Wiesner: Logistyka w przedsiębiorstwie, "Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstwa" 1992
  • E. Chylak: Diagnozowanie systemów logistycznych. Materiały z sympozjum nt. Metody oceny funkcjonowania systemu logistyki, Poznań-Kiekrz 1993
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329987

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.