PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | Finanse w dobie integracji europejskiej | 113--122
Tytuł artykułu

Kierunki i formy współpracy banku z samorządem terytorialnym w nowych warunkach regulacyjno-prawnych działalności bankowej w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Stosunki bankowe z jednostkami samorządu terytorialnego (JST) pozostają pod wpływem polityki biznesowej banku i popytu na usługi bankowe ze strony JST. Podlegają one zmianom pod względem ich form, zakresu, warunków świadczenia usług. Zasadniczym źródłem zmian są zapewne warunki otoczenia regulacyjno-prawnego działalności banku i JST. W ostatnim czasie istotne zmiany nastąpiły zwłaszcza w otoczeniu bankowym. Pojawiły się nowe możliwości i nowe ograniczenia dla kształtowania współpracy z JST. Celem tego opracowania jest wskazanie powstałych po 2001 roku nowych możliwości i ograniczeń dla rozwoju współpracy z polskimi JST, na podziwie analizy niektórych rozwiązań prawnych dotyczących tzw. regulacji ostrożnościowych w działalności bankowej oraz mając na względzie charakter potrzeb JST. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Gonet W.: Bezpieczeństwo finansowania jednostek samorządu terytorialnego. "Prawo Bankowe" 2003, nr 11.
  • Perspektywy współpracy banku z samorządem terytorialnym w Polsce. Red. D. Korenik. Wrocław 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171330327

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.