PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 27 Informatyka, technologie-społeczeństwo-zastosowania | 129--140
Tytuł artykułu

Analiza skłonności pracowników do dzielenia się wiedzą na przykładzie badań wśród pracowników uczelni

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
An Analysis of Employees' Inclination to Knowledge Sharing on Example of Researches Among University Workers
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W niniejszym artykule uwagę skoncentrowano na jednym z trudniejszych aspektów, jakim jest dzielenie się wiedzą. Polega ono na wzajemnym przekazywaniu, czyli wymianie wiedzy, rozumianej jako ogół informacji, zdolności, umiejętności i doświadczeń, istotnych z punktu widzenia organizacji. Celem procesu dzielenia się wiedzą jest przekształcanie indywidualnej wiedzy każdego z uczestników procesu w wiedzę organizacyjną. Dzielenie się wiedzą wpływa na rozszerzenie procesu uczenia się na większe kręgi ludzi oraz przyspiesza proces przekładania wiedzy na działanie.(fragment tekstu)
EN
The article presents results of the questionnaire-researches in Department of Informatics in Management of Faculty of Economics and Management on University of Szczecin. The author gives an example how to diagnose and analyze employees' inclination to knowledge sharing.(original abstract)
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Krok E., An analysis of employees' inclination to knowledge sharing, "Polish Journal of Environmental Studies" 2009, vol. 18, no. 3B.
  • Krok E., Personal engagement in knowledge sharing, "International Journal of Management Cases" 2009, vol. 11, issue 1.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171331949

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.