PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 1 (2) | 249--253
Tytuł artykułu

Ireneusz Krzemiński, Wielka transformacja. Zmiany ustroju w Polsce po 1989 roku. Koncepcja, wybór i komentarze, Wydawnictwo Naukowe ŁOSGRAF, Warszawa 2011, s. 623

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zbiór rozpraw i artykułów poświęconych polskiej transformacji obejmuje bardzo różnorodną problematykę. Trudno więc opisać i ustosunkować się do tych wszystkich problemów oscylujących wokół tego historycznego wydarzenia, jakim stała się transformacja ustrojowa, która zresztą mimo upływu dwudziestu lat nie została zakończona. Jednakże w niektórych dziedzinach odejście od poprzedniego ustroju stworzyło nową jakość w procesach rozwoju cywilizacyjnego jako oparcie dla wizji przyszłości kraju. Uznałem więc za celowe ograniczenie tej problematyki - która jest mi naukowo bliższa - do transformacji stosunków politycznych. A to dlatego, że ponad dziesięć lat temu napisałem książkę o przeobrażeniach ustrojowych Transformacja ustroju politycznego Polski w latach 1989-1998 (Warszawa 2000). (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
249--253
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171332963

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.