PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1994 | Inwestycje przedsiębiorstw w warunkach gospodarki rynkowej : materiały z Ogólnopolskiej Konferencji Katedry Inwestycji Ustroń 12-14 października 1994 | 95--101
Tytuł artykułu

Proces inwestowania w przedsiębiorstwach Hoogovens Group

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Hoogovens Group jest holenderskim koncernem, który głównie zajmuje się wytwarzaniem stali i aluminium. Działalność tego przedsiębiorstwa jest realizowana przez pięć dywizjonów "stal", "aluminium", "handel", "dostawy dla przemysłu" i "usługi techniczne". Hoogovens jest przedsiębiorstwem o zasięgu globalnym, zatrudniającym ponad dwadzieścia tysięcy osób w wielu krajach świata. Niniejsze opracowanie jest opisem sposobu, w jaki prowadzi się przedsięwzięcia inwestycyjne w Hoogovens. Sposób ten jest bardzo zbliżony do tego, jaki stosują inne duże przedsiębiorstwa holenderskie (np. Shell).Przemysł stalowy, jak wiele innych dziedzin gospodarki, jest zagrożony panującą na rynku recesją, silną konkurencją międzynarodową, niedostateczną rentownością, która pozwoliłaby na dostarczenie niezbędnych środków inwestycyjnych przeznaczonych na szybkie zmiany technologii. Do tej pory organizacje radziły sobie z powyższymi wyzwaniami poprzez tworzenie nowej strategii rynkowej, redukcję produkcji, wprowadzenie nowych technologii, restrukturyzację i zmniejszenie zatrudnienia. Nowym elementem w programach działań przedsiębiorstw jest tworzenie siły konkurencyjnej, opierając się na inicjatywie na każdym szczeblu hierarchii organizacyjnej w przedsiębiorstwie. Program taki wymaga spełnienia wielu warunków, np. zharmonizowania celów na wysokich szczeblach z celami przedsiębiorstwa.(fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171333985

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.