PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 1 (10) | 149--152
Tytuł artykułu

Stanisław Łojewski: Ekonomia srodowiska. Wydawnictwo Uczelniane Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, Bydgoszcz 1995, s. 276

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Książka Ekonomia środowiska Stanisława Lojewskiego jest próbą innego spojrzenia na ekonomikę zasobów naturalnych i ochrony środowiska, inaczej ekonomię środowiska. Analiza zagadnień została przeprowadzona z punktu widzenia nauk stosowanych, zwłaszcza ekonomii stosowanej. Stanowi ona podsumowanie wieloletnich przemyśleń Autora, jak również dorobku innych naukowców zajmujących się ekonomią środowiska. Jest to zarazem kontynuacja ujęć przedstawionych książce Ekonomika melioracji i ochrony środowiska. Zaletą publikacji jest dostarczenie wielu informacji oraz bogatego zestawu wniosków i uwag, umożliwiających pogłębienie wiadomości z zakresu stosowanej ekonomii środowiska, nazywanej przez Autora także ekonomika środowiska i zasobów naturalnych. Przedstawiona wiedza charakteryzuje się wysokim stopniem uszczegółowienia. W pracy zwrócono uwagę na aspekty praktyczne problemów, proponowanych metod i technik, analizy oraz rachunku ekonomicznego i ekonomiczno-ekologicznego. Książka Ekonomia środowiska jest próbą formułowania problemów z pogranicza nauk technicznych, przyrodniczych i ekonomicznych. Informacje w niej zawarte mogą być wykorzystywane przez inżynierów, mniejszym zakresie zaś przez ekonomistów specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach ekonomii stosowanej. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
149--152
Opis fizyczny
Twórcy
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171334237

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.