PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 2 (36) | 144--156
Tytuł artykułu

Zrównoważony rozwój przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej Białegostoku

Warianty tytułu
Sustainable Development of the Białystok Rest and Recreation Area
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W ostatnich latach w Białymstoku stale poszukuje się nowych terenów budowlanych, co w konsekwencji prowadzi do ciągłego zmniejszania się obszarów wolnych od zabudowy Stało się to przyczyną ograniczania dolin rzecznych i stanowi lokalne zagrożenie środowiskowe. Najbardziej nasilone jest to zjawisko w części doliny rzeki Białej, przepływającej przez centralną część miasta. W związku z tym konieczne jest ustalenie ochrony korytarzy przyrodniczych dolin rzecznych. Jedną z innowacyjnych form właściwego kształtowania przestrzeni wzdłuż zbiorników wodnych w Białymstoku jest uchwalenie dla tych obszarów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Celem artykułu jest określenie zasad ochrony i kształtowania ładu przestrzennego oraz ochrony środowiska przyrodniczego i krajobrazu na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych położonych przy akwenach wodnych w Białymstoku. Zamierzenie zostało osiągnięte po przeanalizowaniu jedenastu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego z lat 2005-2008, które obejmują tereny rekreacyjno-wypoczynkowe przy zbiornikach wodnych (fragment tekstu)
EN
The article discusses the principles of protecting and shaping the spatial order, natural environment and landscape in restand recreation areas located around water reservoirs in Białystok. Sustainable development should advance throughout the area, being the basis for expansion of the principles of integrated protection of the natural and cultural environments. This is an area very sensitive to pollution and should be excluded from construction projects. One of the innovative forms of proper space management along water reservoirs is enactment of local spatial management plans(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
144--156
Opis fizyczny
Twórcy
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171334409

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.