PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 1 (10) | 156--160
Tytuł artykułu

Ekonomiczna wycena środowiska przyrodniczego pod redakcją Glena Andersona i Jerzego Śleszyńskiego, Wydawnictwo Ekonomia i Środowisko, Białystok 1996, s. 237

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wycena ekonomiczna skutków środowiskowych działalności gospodarczej człowieka jest dziedziną o szerokich możliwościach rozwojowych. Przypuszczamy, że w najbliższym czasie, w ciągu roku lub dwóch, stanie się ona przedmiotem liczniejszych badań... pisał J. B. Wilmhurstw w przedmowie do wydanej w 1995 r.: książki James T. Winpennyego Wartość środowiska. Metody wyceny ekonomicznej. Niewątpliwie miał rację uwzględniając fakt, iż iv niespełna rok po jej opublikowaniu ukazała się kolejna pozycja (druga na polskim rynku) podejmująca problematykę wyceny środowiska. Książka Ekonomiczna wycena środowiska przyrodniczego napisana pod redakcja naukową Glena Andersona i Jerzego Śeszyńskiego stanowi syntezę konferencji " Wartościowanie dóbr i zasobów środowiska przyrodniczego", która odbyła się 29 maja-1 czerwca 1994 r. w Białowieży. Konferencja zorganizowana z inicjatywy Harvard Institute for International Development oraz Ministerstwa Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zgromadziła licznych przedstawicieli nauki polskiej, naukowców z USA i Wielkiej Brytanii, pracowników Ministerstwa Ochrony Środowiska, a także dziennikarzy i studentów. Stworzyła możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i zagranicznymi naukowcami. Polacy starali się przedstawić dotychczasowe osiągnięcia w wycenie szkód środowiskowych, podczas gdy naukowcy z zachodu zaprezentowali podstawy ekonomicznej wyceny, z wyszczególnieniem metod wyceny warunkowej i metodę przenoszenia korzyści.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
156--160
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171335055

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.