PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | nr 2 (19) | 41--53
Tytuł artykułu

Lean Management jako metoda optymalizacji procesów logistycznych w magazynie firmy X. Cz. 1.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Lean Management as a Method for Optimizing Logistic Processes in the Warehouse Company X. Part I
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Świadczenie usług na wysokim poziomie i bycie konkurencyjnym we współczesnym świecie jest nie lada wyzwaniem dla każdego z przedsiębiorstw. Obecne uwarunkowania gospodarki globalnej wymuszają na przedsiębiorcach dążenie do wprowadzania zmian związanych z zarządzaniem produkcją i zasobami ludzkimi, jak i poszukiwania oszczędności w każdym z etapów produkcyjnych, co przekłada się na wartość dodaną wytwarzanego dobra. Znanych jest wiele metod zmieniających charakterystykę działania przedsiębiorstwa, mających na celu jak najlepsze dostosowanie go do warunków panujących na rynku i przyniesienie jak największych zysków. Jedną z najbardziej znanych i uznanych metod na świecie jest Lean Management. W cz. I artykułu przedstawiono koncepcję Lean Management (zwaną w skrócie Lean), natomiast w cz. II (opublikowanej w następnym numerze ZIwGiB) zostaną zaprezentowane wyniki, jakie uzyskano, analizując przy pomocy koncepcji Lean procesy magazynowe zachodzące w jednym z oddziałów firmy X. (fragment tekstu)
EN
The global economy forces the entrepreneurs striving to make changes related to production management and human resources as well as the search for savings in all stages of production. There are many methods of changing performance characteristics of the company, in order to best adapt to the conditions prevailing in the market and bring the biggest profits. One of the most famous and recognized methods around the world is Lean Management. In part I the article presents the concept of Lean Management (hereinafter abbreviated as Lean), while the part. II (published in the next issue ZIwGiB) will present the results of which were obtained by analyzing using Lean warehouse processes taking place in one of the branches of a company X. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
41--53
Opis fizyczny
Twórcy
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, absolwent
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Bibliografia
 • Antczak D. (2014), Lean Management jako metoda optymalizacji procesów logistycznych w magazynie XYZ, inżynierska praca dyplomowa na Wydziale Informatyki, Zarządzania i Transportu AHE w Łodzi, promotor dr inż. M. Puchała, praca niepublikowana.
 • Czerska J. (2002), Więcej niż odchudzanie, czyli istota koncepcji zarządzania Lean, "Personel", nr 24.
 • Fertsch M., Grzybowska K., Stachowiak A. (2008), Logistyka i zarządzanie produkcją, Publishing House of Poznań University of Technology, Poznań.
 • Jarzyńska K. (2001), Adaptacja systemu TPM do produkcji spożywczej. Redukcja strat na wybranej linii, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk.
 • Koch T. (2002), Lean manufacturing, czyli jak wdrażać konkurencyjność, Politechnika Wrocławska, Wrocław.
 • Kornicki L., Kubik S. (2008), Identyfikacja marnotrawstwa na hali produkcyjnej, ProdPress, Wrocław.
 • Lisiński M., Ostrowski B. (2006), Lean Management w restrukturyzacji przedsiębiorstwa, Antykwa, Kraków-Kluczbork.
 • Locher D. (2012), Lean w biurze i usługach, MT Biznes Sp. z o.o., Warszawa.
 • Pawlak W. R. (2002), Praktyki 5S w przedsiębiorstwach i instytucjach, czyli dbałość o porządek i skrzętne gospodarowanie, Wydawnictwo Weka Sp. z o.o., Warszawa.
 • Shimokawa K., Fujimoto T. (2011), Lean management. Narodziny systemu zarządzania, LEIP, Wrocław.
 • Sobczyk T. (2006), Wspomaganie podejmowania decyzji o zmianach w systemie wytwarzania zorientowanych na Lean Manufacturing z wykorzystaniem metod analizy kosztów, Politechnika Wrocławska, Wrocław.
 • Walentynowicz P. (2013), Uwarunkowania skuteczności wdrażania Lean Management w przedsiębiorstwach produkcyjnych w Polsce, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171336399

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.