PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | 20 (4) Zarządzanie operacyjne : zarządzanie projektami i jakością w organizacjach biznesowych, publicznych i pozarządowych | 131--140
Tytuł artykułu

Skuteczne planowanie warunkiem powodzenia projektu

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Effective Planning Project Success Condition
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W dzisiejszych czasach trudne jest realizowanie przedsięwzięć bez wcześniejszego planowania. Jego prawidłowość oraz umiejętne zarządzanie projektem potrafi przynieść korzyści, co prowadzi do osiągnięcia sukcesu, a tym samym do zamierzonego celu. Wiara w powodzenie projektu, wiedza, planowanie i skuteczne zarządzanie to czynniki niezbędne do osiągnięcia sukcesu w tym, co chce się osiągnąć. Zarządzanie projektem i planowanie to praca polegająca na stosowaniu się do z góry określonego planu w określonym czasie i przy założonym budżecie. Niniejszy referat przedstawia etapy prac nad planowaniem i realizacją projektu, jak również czynniki niepowodzenia wynikające z niewłaściwego planowania jaki i zarządzania projektem. (abstrakt oryginalny)
EN
In recent times carrying out any undertaking is difficult without previous planning. Its correctness and skillful managing can result in benefits and succeeding and reaching the goal at the same time. Faith in success, knowledge, planning and effective managing are crucial factors in achieving the target. Project administration and planning lie in proceeding according to preset plan within preset time and presupposed budget. The following paper presents planning stages and project carrying out as well as failure factors resulting from improper planning project administrating. (original abstract)
Twórcy
  • Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości
Bibliografia
  • [1] Banaszyk P., Fimińska-Banaszyk R., Stańda A., Zasady zarządzania w przedsiębiorstwie, Wyd. Wyższa Szkoła Bankowa.
  • [2] Bogusz W., Pruszyński K., Zarządzanie projektami, Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, 2008.
  • [3] Yung Trezor L., Skuteczne zarządzanie projektami, Helion, Gliwice 2006/08.
  • [4] Waters D., Zarządzanie operacyjne. Towary i usługi, PWN, 2001.
  • [5] http://mfiles.pl
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171337145

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.