PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 1-4 | 133--146
Tytuł artykułu

Pomoc szkół na rzecz uczniów

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przemiany społeczno-gospodarcze, jakie zaszły w naszym kraju w ciągu ostatnich ośmiu lat przyniosły szereg tak pozytywnych, jak i negatywnych zmian. W okresie transformacji na skutek nowych uwarunkowań i zasad kształtowania się dochodów rodzin, nastąpiło pogłębiające się zróżnicowanie warunków bytu rodzin, zwiększyła się sfera dochodów niskich, rozszerzyło ubóstwo. W związku z tym w wielu rodzinach obniżył się standard życia, a w niektórych nawet dość znacznemu pogorszeniu uległa sytuacja materialna. Sytuacja ekonomiczna rodziny jest ściśle związana z takimi czynnikami, jak wielkość rodziny, wskaźnik aktywnych zawodowo oraz wskaźnik osób pozostających na utrzymaniu. Nie bez znaczenia są również takie elementy, jak zróżnicowanie płac i bezrobocie, tak bardzo widoczne w ostatnim okresie. Brak dochodu matki lub innego członka rodziny będącego bezrobotnym powoduje silny spadek dochodu na osobę w rodzinie, a to pociąga za sobą spadek wydatków, a w szczególności wydatków nieżywnościowych (ograniczenie wydatków na edukację, ochronę zdrowia).
Rocznik
Numer
Strony
133--146
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Andrzejewski P., Konto osobiste, "Wprost" 9 luty 1997.
  • Fazy rozwoju rodziny, a jej potrzeby, praca zbiorowa pod kierunkiem A. Kurzynowskiego, Warszawa 1991.
  • Frysztacki A., Praca socjalna i polityka społeczna. [W:] Społeczeństwo polskie: wyzwania i dylematy rozwojowe, praca zbiorowa pod red. J.B. Sobczaka. Kraków 1991.
  • Raport o sytuacji polskich rodzin, Pełnomocnik rządu do spraw rodziny i kobiet. Warszawa 1995.
  • Tyszka Z., Społeczne usytuowanie rodzin. [W:] Z. Tyszka, Rodziny współczesne w Polsce. Warszawa 1982.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171337301

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.