PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Polityka społeczna wobec reform : materiały z ogólnopolskiej konferencji naukowej, Ustronie Wielkopolskie, 26-28 czerwca 1999 | 109--119
Tytuł artykułu

Reforma opieki zdrowotnej. Próba zrozumienia procesu

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opinia, ze reforma opieki zdrowotnej została źle przygotowana i wdrożona jest akceptowana tak powszechnie, że na użytek tych rozważań można ją przyjąć bez dowodu. Zgadza się z nią także nowa ekipa Ministerstwa Zdrowia, która stanęła przed szansą naprawiania błędów popełnionych przez poprzedników. Aby sanacja taka była możliwa - oprócz niezbędnych warunków politycznych, którymi nie zamierzam się zajmować - niezbędne jest podjęcie analizy najważniejszych mankamentów procesu, który doprowadził do przygotowania i wdrożenia starych rozwiązań. Sądzę, że jeśli analiza ta ma być dostatecznie wartościowa - także w sensie możliwości praktycznego wykorzystania jej wyników - musi być podporządkowana jakiejś koncepcji teoretycznej.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego; Uniwersytet Łódzki; Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Bibliografia
  • Druga fala reform. Red. L. Kolarska-Bobińska. Warszawa 1999.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171337637

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.