PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Polityka społeczna wobec reform : materiały z ogólnopolskiej konferencji naukowej, Ustronie Wielkopolskie, 26-28 czerwca 1999 | 253--265
Tytuł artykułu

Zagrożenia w spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
O polskiej spółdzielczości mieszkaniowej od lat sporo się w kraju mówi i dyskutuje w różnych środowiskach społeczno-gospodarczych i kręgach władzy. Tak się składa, że dyskusje te odbywają się w zdecydowanej większości na bazie informacji nieprawdziwych i z niekompetentnych źródeł. Funkcjonują półprawdy wynikające z niewiedzy, z nieznajomości systemu gospodarki spółdzielczej lub celowego manipulowania tą wiedzą, aby tworzyć wobec spółdzielczości mieszkaniowej nieprzychylny klimat dezaprobaty społecznej. Duży wpływ na funkcjonowanie spółdzielni ma system prawny, który wnosząc w ostatnim okresie dużą liberalizację norm (chociażby zniesienie zakazu posiadania więcej niż jednego mieszkania, zniesienie normatywów powierzchniowych itp.) równocześnie jest źródłem, wobec sprzeczności i niekonsekwencji legislacyjnej, wielu nie zasłużonych oskarżeń kierowanych pod adresem spółdzielni i ich władz (jak np. sprawa wygaśnięcia prawa do mieszkania dla spadkobierców czy rozwiedzionych małżonków wskutek niezachowania terminów określonych w ustawie Prawo spółdzielcze, czy kwestia eksmisji "na bruk", "do nikąd" na mocy prawomocnych wyroków sądowych osób nie płacących za zajmowane lokale). (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171337749

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.