PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 3 (149) | 26--35
Tytuł artykułu

Polski handel zagraniczny przetworami owocowymi i warzywnymi w świetle integracji z UE

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przetwory owocowe i warzywne są największą pozycją w polskim eksporcie rolno-spożywczym (udział około 20-procentowy). Mniejszy, bo około 5-procentowy, jest udział tych produktów w imporcie artykułów rolno-spożywczych, a w przywozie dominują produkty innych stref klimatycznych. Saldo obrotów przetworami owocowymi i warzywnymi jest trwale dodatnie i w 2002 r. wyniosło 492 min euro. Polska ma dodatni bilans w tej grupie towarów w handlu zarówno z UE-15, krajami przystępującymi do UE, jak i z pozostałymi krajami. Eksport przetworzonych owoców i warzyw systematycznie wzrasta, natomiast import, po okresie dynamicznego wzrostu po urynkowieniu gospodarki, w ostatnich latach wyraźnie stabilizuje się w wyniku spadku tempa wzrostu dochodów konsumentów. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
26--35
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB, Warszawa
Bibliografia
  • E. Kawecka-Wyrzykowska, Wspólnotowy system powszechnych preferencji celnych, (w) Unia Europejska. Przygotowania Polski do członkostwa, red. E. Kawecka-Wyrzykowska, E. Synowiec, IKCHZ, Warszawa 2001, s. 319-320
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171338341

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.