PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 3 (149) | 55--58
Tytuł artykułu

Koordynacja zagadnień dotyczących problemu narkotykowego w Unii Europejskiej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Narkotyki stanowią jeden z najpoważniejszych problemów ze względu na swe konsekwencje zarówno dla zdrowia publicznego, jak i bezpieczeństwa. Poszerzona Unia zmierzy się z nowymi zagrożeniami w tej dziedzinie. Dlatego też jednym z najważniejszych zagadnień pozostaje zapewnienie efektywnej koordynacji tej problematyki, w ramach instytucji Unii Europejskiej, ale też pomiędzy instytucjami unijnymi a państwami członkowskimi. Konferencja w Dublinie ma wypracować zalecenia i wytyczne w zakresie ograniczania popytu i podaży, współpracy międzynarodowej, informacji i koordynacji. Właściwa i skuteczna koordynacja jest bowiem najważniejszym elementem w procesie podejmowania decyzji politycznych - w państwach oraz na poziomie europejskim. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
55--58
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • EU Drugs Action Plan (2000-2004)
  • The state of the drugs problem in the European Union - Annual Report 2003, EMCDDA 2003 http://www.emcdda.europa.eu/publications/annual-report/2003
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171338351

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.