PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | nr 1-2 | 77--108
Tytuł artykułu

Pochodzenie i warunki życia studentów warszawskiej szkoły biznesu

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Większość uczelni państwowych w Polsce ma długą tradycję akademicką. Studenci pierwszego roku studiów mają wsparcie swoich starszych koleżanek i kolegów, a często także kadry dydaktycznej związanej na stałe z daną uczelnią. Dlatego łatwiej nowym adeptom włączyć się w życie akademickie i cały system edukacyjno-wychowawczy. Wrastanie w życie uczelniane odbywa się płynnie. Tymczasem nowo powstające szkoły prywatne zaczynają w zasadzie wszystko od stanu zerowego. Studenci pierwszego roku studiów zdani są tylko na siebie, nauczyciele akademiccy w większości pracujący na zlecenie pomagają im wtopić się w tok studiów poprzez pryzmat własnych doświadczeń wyniesionych z macierzystej uczelni, gdzie są zatrudniani na stałe. Zwłaszcza trudno zorganizować życie studenckie w szkołach, gdzie funkcjonują tylko studia zaoczne, a studenci spotykają się co dwa tygodnie - w sobotę i niedzielę (niekiedy w piątki po południu), w wynajętych pomieszczeniach na kilkanaście godzin, wypełnionych wykładami i ćwiczeniami. Z tego punktu widzenia wydaje się interesujące prześledzenie, jak rodzi się "akademickość" w szkołach prywatnych, zwłaszcza małych.
Rocznik
Numer
Strony
77--108
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Marczewski M., Studenci WSSS, "Tygodnik Suwalski" 1995, nr 25.
  • Narodowy Spis Powszechny z 1988 r.
  • Rakowski W., Motywy wyboru studiów i ich ocena w opinii studentów zaocznych SGH, "Biuletyn IGS" , Warszawa 1995, nr 1-2.
  • Rakowski W., Środowisko rodzinne studentów pierwszego roku Wydziału Ekonomicznego, Wydawnictwo WSI, Radom 1994.
  • Rakowski W., Skrzypczak I., Zróżnicowanie terytorialne warunków życia studentów studiów zaocznych, "Rocznik naukowy WSSS w Suwałkach" tom I, Suwałki 1995.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171338689

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.