PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 4/5 (150) | 9--14
Tytuł artykułu

Polska w roli aktywnego obserwatora - przygotowanie do udziału w procesie decyzyjnym Unii Europejskiej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Po szczycie Rady Europejskiej w Kopenhadze (13.12.2002 r.), podczas którego zostały zakończone negocjacje akcesyjne, uruchomiona została (faktycznie od 23 stycznia 2003 r.) procedura informowania i konsultacji, a następnie - po podpisaniu (16.04.2003 r.) a Atenach traktatu akcesyjnego (TA) - państwa wstępujące do Unii uzyskały dodatkowo status aktywnego obserwatora w procesie decyzyjnym UE, który trwał do 30 kwietnia 2004 r. (w tym czasie Unii Europejskiej przewodniczyły kolejno Grecja, Włochy i Irlandia). W celu sprostania wymogom okresu przejściowego i zdobycia doświadczeń w procesie symulowania pełnego uczestnictwa w procesie decyzyjnym, polska administracja wypracowała "System koordynacji polityki europejskiej w okresie poprzedzającym członkostwo Polski w UE". (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
9--14
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
  • A. Nowak-Far, A. Michoński, Krajowa administracja w unijnym procesie podejmowania decyzji, Instytut Spraw Publicznych, Warszawa 2004
  • K. Ostrzyniewska, Współpraca Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, "Wspólnoty Europejskie", 2004, nr 3(149)
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171338723

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.