PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 1 (23) | 200--203
Tytuł artykułu

Landschaftsplanung, Hrsg. Wolfgang Riedel, Horst Lange, 2. Aufl., Heidelberg - Berlin 2002, ss. 384, ISBN 3-8274-1366-4, Spektrum Akademischer Verlag - Gustav Fischer

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ważnym aspektem funkcjonowania współczesnego rolnictwa i obszarów wiejskich staje się planowanie krajobrazu. W krajach wysoko rozwiniętych gospodarczo w wyniku uprzemysłowienia rolnictwa, szybkiej zabudowy wielu obszarów, rozwoju ciągów komunikacyjnych następuje szybko proces degradacji krajobrazu. Także w Polsce, w wyniku rozwoju różnorodnych działań gospodarczych pojawiają się liczne problemy związane z dewastacją krajobrazu. W tych warunkach w wielu krajach, szczególnie w Niemczech, rozwija się szybko ekologia krajobrazu i koncepcja planowania krajobrazu. Dużym wydarzeniem naukowym i dydaktycznym w Niemczech było ukazanie się pracy poświęconej tej problematyce Planowanie krajobrazu wydane przez prof. Wolfganga Riedela i prof. Horsta Langego. Prof. Riedel jest dyrektorem Instytutu Planowania Krajobrazu i Ekologii Krajobrazu w Rostocku.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
200--203
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Rolnicza w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171338847

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.