PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 2 (24) | 212--214
Tytuł artykułu

Mariusz Kistowski, Regionalny model zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska Polski a strategie rozwoju województw Uniwersytet Gdański Bogucki Wydawnictwo Naukowe Gdańsk-Poznań 2003

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
U progu XXI wieku nieustannie poszukujemy sygnałów, które pozwalałyby żywić nadzieję na nieuchronność zmiany w kierunku rozwoju ludzkości, zmiany w stronę rozwoju zrównoważonego - ekorozwoju (s. 7). Książka Regionalny model zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska Polski a strategie rozwoju województw jest owocem takich poszukiwań dr hab. Mariusza Kistowskiego. Praca jest pisana z perspektywy geografa, a obiektem analiz są strategiczne kierunki rozwoju regionalnego kraju w układzie województw. Autor przygląda się tendencjom w sferach uznawanych za podstawowe pole zrównoważonego rozwoju. Zwraca uwagę na problemy w Polsce, które prowadzą do rozwoju niezrównoważonego (spadek produkcji gospodarczej, wzrost presji człowieka na środowisko, pogorszenie się jakości środowiska, chaos legislacyjny i inne). Kistowski podjął próbę zaprogramowania przeciw- działań tym zjawiskom na szczeblu wojewódzkim za pomocą regionalnego modelu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Tło zawartych w niej rozważań stanowi opis koncepcji ekorozwoju, jej przemian i wpływu na ewolucję nauk geograficznych, a także na przemiany społeczno- -gospodarcze zachodzące w Polsce (s. 8).(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
212--214
Opis fizyczny
Twórcy
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171339261

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.