PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 2 (24) | 223--226
Tytuł artykułu

Lexikon der Ethik Hrsg. Von Otfried Höffe in Zusamenarbeit mit Maximilian Forscher, Christoph Horn und Wilhelm Vossenkuhl, Sechste, neubearbeitete Auflage Verlag C.H. Beck, München 2002

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Etyczne problemy w polityce, gospodarce, ekologii i medycynie zyskują - w coraz większym stopniu - na znaczeniu, a niektóre z nich stały się już przedmiotem wielu budzących silne emocje dyskusji, debat, sporów oraz kontrowersji politycznych i społecznych. Rola etyki w czasach, gdy tradycyjne sposoby życia oraz instytucje tracą swoją - dotychczas oczywistą - siłę oddziaływania i funkcje jest wyjątkowa. Sytuacja taka miała miejsce między innymi w starożytnej Grecji w V-IV wieku p.n.e. i pojawia się obecnie we współczesnych społeczeństwach przemysłowych. W tych szczególnych okolicznościach filozofia ¡związana z nią etyka może, w oparciu o najważniejsze idee humanistyczne, zaproponować diagnozy, przewidywania i pozytywne programy związane z problemami ludzkiej egzystencji. Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom niemieccy filozofowie Otfried Höffe oraz Maximilian Forschner, Christoph Horn i Wilhelm Vossenkuhl przygotowali leksykon etyki filozoficznej pod tytułem Leksykon etyki. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
223--226
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Rolnicza w Poznaniu
autor
  • Akademia Rolnicza w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171339267

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.