PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | Zachowania adaptacyjne podmiotów TSL na europejskim rynku transportowym | 181--189
Tytuł artykułu

Dostosowanie wspólnotowych przepisów w zakresie dostępności do powszechnych usług pocztowych oraz terminowości doręczania przesyłek

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polska do swojego porządku prawnego implementowała wiele aspektów w dziedzinie usług pocztowych, m.in. takie wyznaczniki jakości, jak: dostępność do powszechnych usług pocztowych oraz terminowość doręczania przesyłek pocztowych. Dostępność usług pocztowych określa przestrzenną, czasową i cenową możliwość zaspokajania potrzeb konsumenta związanych z komunikowaniem się na odległość za pośrednictwem środków łączności pocztowej6. Terminowość to spełnienie założonego normatywu przebiegu przesyłki pocztowej od momentu jej nadania do momentu doręczenia adresatowi. Wskaźnik terminowości przebiegu przesyłek określa się jako stosunek liczby przesyłek doręczonych terminowo do liczby zbadanych przesyłek, wyrażony w procentach. Państwa członkowskie UE, zgodnie z dyrektywą dotyczącą usług pocztowych, są zobowiązane do zapewnienia korzystania z prawa do usług powszechnych, obejmujących ciągle świadczenie usług pocztowych o określonej jakości we wszystkich punktach na swoich obszarach, po przystępnych cenach dla wszystkich użytkowników. W tym celu kraje Unii mają za zadanie zapewnić, aby gęstość punktów kontaktowych i punktów dostępu uwzględniała potrzeby użytkowników. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Panasiuk A.: Usługi pocztowe : rynek i marketing. PWN, Warszawa 2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171340287

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.