PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 10 (155) | 37--44
Tytuł artykułu

Podejście Komisji Europejskiej do kosztów osieroconych w elektroenergetyce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Koszty związane z inwestycjami nie są jedyną kategorią kosztów osieroconych. Inna kategorią są koszty związane z zobowiązaniami z tytułu powszechnych w elektroenergetyce kontraktów długoterminowych, zawartych nawet na kilkanaście lub też kilkadziesiąt lat. Narzucone przez Unię Europejską tempo liberalizacji rynków energii wymaga znoszenia wszystkich barier blokujących rozwój rynku, a do nich należą właśnie umowy długoterminowe. W Polsce np. kontrakty tego typu blokują około 60% rynku energii elektrycznej. Ich restrukturyzacja nie jest zadaniem prostym, gdyż są one zwykle bardzo dobrze zabezpieczone ze względu na konieczność zminimalizowania ryzyka umawiających się stron. Zabezpieczenia idą często tak daleko, że kontrakty są po prostu niemożliwe do zerwania, bądź ich zerwanie jest zbyt kosztowne. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
37--44
Opis fizyczny
Twórcy
  • Urząd Komitetu Integracji Europejskiej
Bibliografia
  • E. Kaliszuk, Reguły udzielania pomocy publicznej (w:) Unia Europejska, t. 1, red. E. Kawecka-Wyrzykowska, E. Synowiec, IKCHZ, Warszawa 2004
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171341713

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.