PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 1-4 | 31--50
Tytuł artykułu

Młodzież nieuprzywilejowana. Raport z badań, Disadvantaged Youth.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Skuteczność współdziałania różnych polityk mających poradzić sobie z problemem nieuprzywilejowanej młodzieży można osądzić na podstawie cytowanych czynników sukcesu, ale najbardziej oczywistym wnioskiem jest to, że spójne i zintegrowane podejścia rokują najlepiej w rozwiązywaniu złożonych problemów na styku młodzież nieuprzywilejowana - rynek pracy W stosunku do tego problemu możemy snuć analogię z "normalizacją" kwestii nierównego traktowania kobiet, która również jest zjawiskiem wielowymiarowym i wymagającym odwołania się do różnych kierunków polityki społecznej i ekonomicznej ustawodawstwa. Aktywne uczestnictwo młodych ludzi w łańcuchu decyzji kształtujących szanse ich kariery zawodowej musi być widziane z perspektywy tak kluczowych zagadnień, jak praca i przeciwdziałanie marginalizacji.
Twórcy
Bibliografia
  • Raport z realizacji projektu badawczego: Thematic Study on Policy Measures Concerning Disadvantaged Youth, finansowanego przez European Commission, Directorate General Employment and Social Affairs, kontrakt Nr. VT/2004/940.
  • Wskaźniki OECD na rok 2004, www.oecd.org/detaoecd/33.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171341931

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.