PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Status polskich przedsiębiorstw spedycyjnych i transportowych na tle przemian podmiotów tego sektora w Unii Europejskiej | 109--115
Tytuł artykułu

Uwarunkowania funkcjonowania firm spedycyjnych na polskim rynku

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rynek usług transportowych składa się z załadowców, przewoźników oraz występujących po obu stronach pośredników. Jednym z takich pośredników jest spedytor. Przy najszerszej interpretacji zakresu działalności spedycyjnej można przyjąć, że obejmuje ona wszystkie czynności potrzebne do bezpiecznego, terminowego i ekonomicznego przesłania ładunku, z wyjątkiem samego przewozu, odpowiednio dobranym środkiem transportu. Zarówno ci, którzy określają istotę spedycji z pozycji jurystycznych, jak i autorzy definiujący działalność spedycyjną na płaszczyźnie ekonomicznej są zgodni co do tego, że nie obejmuje ona samego przewozu, tj. fizycznego przemieszczania ładunku. Spedycja nie jest przewozem, a spedytor nie transportuje ładunków, lecz zajmuje się ich przesłaniem, zorganizowaniem transportu. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Transport i spedycja międzynarodowa. Red. T. Szczepaniak Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 1985.
  • Brdulak H.: Warunki rozwoju przedsiębiorstw transportowo-spedycyjnych w Polsce. "Przegląd Komunikacyjny" 1999, nr 5.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171342267

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.