PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Status polskich przedsiębiorstw spedycyjnych i transportowych na tle przemian podmiotów tego sektora w Unii Europejskiej | 161--164
Tytuł artykułu

Studia nad koncepcją centrów logistycznych w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przekształcenia społeczno-ekonomiczne, jakie mają miejsce w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu spowodowały włączenie naszego kraju do międzynarodowego systemu gospodarki rynkowej ze wszystkimi jego konsekwencjami. Otwarcie granic oraz złagodzenie interwencjonizmu państwowego wywołały wzrost zainteresowania przedsiębiorstw zagranicznych opanowaniem polskiego rynku. Coraz silniejsza konkurencja stała się inspiracją podejmowania przez polskie podmioty gospodarcze wielokierunkowych działań racjonalizacyjnych na rzecz obniżenia kosztów własnych i cen oraz podnoszenia jakości produkowanych dóbr i świadczonych usług. Główny nacisk jest kładziony na wdrażanie nowoczesnych i efektywnych technologii oraz specjalizacji produkcji. Niewątpliwie wywołuje to wzrost stopnia kooperacji rzutując istotnie na zwiększenie przepływów materiałów i towarów. Z tych względów wśród przedsięwzięć racjonalizacyjnych znalazły się również działania na rzecz zmniejszenia ogólnych kosztów logistycznych. Złożoność zadań logistycznych koncentrujących się m.in. na planowaniu, organizowaniu, realizacji i kontroli przepływu dóbr i usług - od ich zakupu, poprzez produkcję i dystrybucję do ostatecznego klienta - dyktuje konieczność powierzenia ich wykonawstwa wyspecjalizowanym operatorom. Funkcje te zdaniem wielu wybitnych krajowych i zagranicznych ekspertów powinny pełnić centra logistyczne świadczące swoje usługi w ramach doraźnych zleceń lub stałych umów z firmami zewnętrznymi. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171342279

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.