PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 1-4 | 129--141
Tytuł artykułu

Praca na emeryturze

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przejście na emeryturę, przejście do kolejnej fazy życia ma dla każdego człowieka inne znaczenie. Pomimo że emerytura czeka wszystkich, którzy mają do niej uprawnienia, to jednak stosunek do momentu przejścia na emeryturę jest na ogół różny u poszczególnych osób. Jedni oczekują emerytury jako zdarzenia uwalniającego od formalnych obowiązków zawodowych i nastania swobody, niezależności działania, drudzy oczekują emerytury z niepokojem, ponieważ przewidują, lub przeczuwają pustkę, która może się pojawić z związku z zaprzestaniem pracy zawodowej. Z uwagi na to, że czas przejścia na emeryturę regulują przepisy prawne, dotyczą one wszystkich pracujących osiągających wiek emerytalny, co zapewne jest rozwiązaniem, które nie satysfakcjonuje wszystkich, ale oparte jest na kryterium obiektywnym - wieku. Nie oznacza to jednak, że po osiągnięciu wieku emerytalnego człowiek traci nagle swoje zdolności zawodowe, przeciwnie bardzo często może z nich jeszcze długo korzystać.
Rocznik
Numer
Strony
129--141
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Aktywizacja ekonomiczna ludności Polski. II kwartał 2006 r., GUS, Warszawa 2006.
  • Aktywność ekonomiczna ludności Polski w 2002 r., GUS, Warszawa 2003.
  • Błędowski P., Lokalna polityka społeczna wobec osób starszych, SGH, Warszawa 2002.
  • Piotrowski J., Miejsce człowieka starego w rodzinie i społeczeństwie, PWN, Warszawa 1975.
  • Zapobieganie wykluczeniu społecznemu, L. Frąckiewicz (red.), AE Katowice i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Katowice 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171342325

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.