PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 1 (60) | 149--157
Tytuł artykułu

Nowe technologie oraz walka z zagrożeniami wolności mediów. Zmiany personalne w obszarze polityki medialnej oraz zapowiedzi nowych regulacji i działań w Radzie Europy i w Unii Europejskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W związku ze zmianami w środowisku technologicznym (cyfryzacja) w dniu 25 listopada 2014 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rekomendacje dla Komisji Europejskiej oraz państw członkowskich w obszarze polityki audiowizualnej. Rada wzywa między innymi KE do pilnej rewizji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, przyspieszenia prac nad modernizacją prawa autorskiego, zdynamizowania dialogu dotyczącego polityki w obszarze kinematografi i (poprzez Europejskie Forum Filmowe i program Kreatywna Europa) oraz do promocji programów Erasmus+, The Horizon 2020 i COSME w obszarze edukacji i innowacji w sektorze audiowizualnym.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
149--157
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
  • Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa
Bibliografia
  • A. Jaskiernia, M. Głowacki, Wzmacnianie wolności i różnorodności mediów jako fundamentu demokracji w Europie - nowe wyzwania. Aktywność Rady Europy i Unii Europejskiej w obszarze mediów i komunikowania w pierwszym półroczu 2013 r., "Studia Medioznawcze" 2013, nr 4 (55), s. 133-142.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171342485

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.