PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 1 | 301--303
Tytuł artykułu

Wojciech Słomski, Anna Suchodolska, Elżbieta Weiss, Iveta Voznakova, Selected issues in organization and management of enterprise. Theory and practice (Wybrane zagadnienia w organizacji i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Teoria i praktyka), York University, Woodland Hills (USA) 2012, ISBN 978-0-8353-5030-4, 284 s.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Prezentowana publikacja zawiera dziewięć rozdziałów (łącznie z bibliografią) zgodnie z tytułem podejmujących kolejno zagadnienia dotyczące organizacji i zarządzania przedsiębiorstw, synergii przedsiębiorstw, zarządzania i podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych, zarządzania jakością w polskich instytucjach opieki medycznej, a także przebiegu analizy marketingowej w przemyśle metalurgicznym, rachunku ekonomicznego w metalurgii oraz zarządzania rezerwami walutowymi. Książkę domykają rozdziały poświęcone moralnej stronie kierowania przedsiębiorstwem: człowiek a etyka oraz etyka i zarządzanie. Książka "Wybrane zagadnienia w organizacji i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Teoria i praktyka" to literatura przeznaczona głównie dla specjalistów. Zagłębiając się w kolejne rozdziały, czytelnik musi taką konstatację potwierdzić; laicy raczej swojej wiedzy nie uzupełnią dzięki tej książce, ponieważ występują w niej terminy, których niespecjalista po prostu nie zna, i których definicji w trakcie lektury łatwo nie znajdzie. Przykładem może być choćby skrót TQM, który autorzy wyjaśniają dopiero po 130 stronach. Dla specjalisty książka będzie wydawała się skryptem i po jej przeczytaniu nic się w tej materii nie zmieni. Ale ogólnie treść jest zrozumiała, stąd spełnia swoje zadanie dydaktyczne. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
301--303
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171345557

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.