PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 2 | 639--644
Tytuł artykułu

Dydaktyka szkoły wyższej. Wybrane problemy", praca zbiorowa, red. Ulrich Schrade, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2010, 112 s.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o złej i ciągle pogarszającej się sytuacji w szkolnictwie. Przejawów niewłaściwej kondycji systemu edukacji jest wiele. Jednym z najgroźniejszych jest bez wątpienia nieustannie obniżająca się efektywność nauczania na wszystkich jego szczeblach, w tym także na uczelniach wyższych. Istnieje grupa specjalistów ds. nauczania, która doszukuje się przyczyn tego zjawiska w postdeweyowskiej pedagogice. Jej zwolennicy dążą do utworzenia tzw. społeczeństwa wiedzy, a zatem do kształcenia masowego, które jest zaprzeczeniem "tradycyjnej szkoły wyższej - szkoły kształcącej elity intelektualne narodu" (s. 5). Jak zatem w dobie owej "masowości" nie utracić, a wręcz przeciwnie: podnieść efektywność i skuteczność nauczania? Gdzie znajduje się prawdziwa przyczyna złej sytuacji w szkolnictwie? I wreszcie jak dążyć do jej poprawy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książce pt.: Dydaktyka szkoły wyższej. Wybrane problemy. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
639--644
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171348587

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.