PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 2 | 657--660
Tytuł artykułu

Dydaktyka szkoły wyższej. Wybrane problemy", red. Ulrich Schrade, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2010, 112 s.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Recenzowane opracowanie, skrypt Politechniki Warszawskiej, przeznaczone jest dla doktorantów uczęszczających na seminarium pedagogiczne. Jak wiadomo przed obroną pracy doktorskiej świeży kandydat do tytułu doktora musi doszlifować swoje umiejętności językowe, zawodowe i oczywiście pedagogiczne ku zadowoleniu jego przyszłych słuchaczy. (...) Przedmiotem recenzji są w głównej mierze dwa pierwsze rozdziały. Z psychologicznymi problemami, motywacją wewnętrzną, ukierunkowaniem na unikanie porażek i roli systemu kar oraz nagród w procesie uczenia trudno się nie zgodzić. Nie od dziś wiadomo, że przyswajanie wiedzy jest dla jednych przyjemnością, dla innych stresem, a niezależnie od tego, koniecznością dla tych, którzy w trakcie swojego rozwoju pną się po ścieżkach, żeby nie powiedzieć meandrach i labiryntach kariery naukowej. Bogusław Wolniewicz i Ulrich Schrade, profesorowie, filozofowie, kontynuatorzy i badacze myśli Henryka Elzenberga, są przede wszystkim ortodoksyjnymi wyznawcami aksjocentryzmu. Podkreślają związek zachodniego normotypu cywilizacyjnego z chrześcijaństwem, równocześnie stawiając znak równości pomiędzy pajdocentryzmem i lewactwem. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
657--660
Opis fizyczny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171348599

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.