PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 2 (28) | 139--149
Tytuł artykułu

Analiza wielkości opłat produktowych w Polsce w latach 2002-2004

Warianty tytułu
Analysis of the Size of Product Charges in Poland in the Years 2002-2004
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Od ponad trzech lat obowiązuje w Polsce system odzysku i recyklingu odpadów związany z wprowadzeniem w życie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej12. Wprawdzie podstawowym celem wdrożonego systemu było nałożenie obowiązku dotrzymywania określonych poziomów odzysku i recyklingu powstających odpadów opakowaniowych i poużytkowych na wytwórców i importerów wprowadzających na rynek polski produkty w opakowaniach i niektóre produkty szkodliwe dla środowiska (określa je szczegółowo załącznik do wspomnianej ustawy), to jednak istotnym jej elementem było też wprowadzenie w Polsce nowego ekonomicznego instrumentu ochrony środowiska, jakim jest opłata produktowa. Jest ona przedmiotem analizy i oceny w niniejszym artykule (fragment tekstu)
EN
The paper discusses the level and structure of product fees in the years 2002-2004. These fees are binding according to the Law on the responsibilities of entrepreneurs to manage certain lands of wastes and the product and deposit charges. Additionally, the article comprises a comparison of proceeds from product fees according to package groups and products requiring recovery and recycling. The author also attempts to assess the fee as an economic instrument in the area of environmental protection (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
139--149
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171350147

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.