PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | z. 2 | 19--28
Tytuł artykułu

Spółdzielczość w poglądach Kazimierza Boczara. Z sesji naukowej poświęconej osiemdziesięcioleciu urodzin Profesora zwyczajnego doktora habilitowanego Kazimierza Boczara

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Formalnością, ale i dużą satysfakcją dla referującego uwagi o poglądach Prof. K.Boczara na temat spółdzielczości jest możliwość stwierdzenia, iż - wymienione przez Jej Magnificencję Panią Rektor SGH, prof. J. Jóźwiak, w przemówieniu inauguracyjnym na dziewięćdziesięciolecie uczelni - naczelne wartości i przewodnie idee działań naszej Szkoły w pełni można odnieść do życia i twórczości Prof. K. Boczara. W przemówieniu tym znalazły się m.in. takie wartości i idee: "W badaniach naukowych kieruje się (Szkoła) poszukiwaniem prawdy oraz płynącym z niego postępem w naukach oraz pożytkiem społecznym, że nauczanie służy zgłębieniu osiągnięć wiedzy światowej". Chciałbym tylko dodać, że pracę dydaktyczną i naukową Prof. K. Boczara charakteryzują w pełni nie tylko powyższe idee, ale również - jak nazwała w cytowanym przemówieniu inauguracyjnym Pani Rektor - wyróżnik Szkoły Głównej Handlowej: "Propagowanie postaw służebnych wobec społeczeństwa i gospodarki, rozumianych jako zaangażowanie w proces zdobywania wiedzy i jej wcielanie w życie". Ten wyróżnik to całe dotychczasowe życie Prof. Kazimierza Boczara. (abstrakt autora)
Rocznik
Numer
Strony
19--28
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Boczar K., Spółdzielczość. Problematyka społeczna i ekonomiczna. Warszawa: 1986.
  • Boczar K., Spółdzielczość jako czynnik integracji pionowej w rolnictwie., "Roczniki Socjologii Wsi", T. V/1968.
  • Lange O., Rola spółdzielczości w budowaniu socjalizmu, w: Pisma ekonomiczne i społeczne. Warszawa: PWN, 1961.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171351435

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.