PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | 8 | nr 2 | 97--105
Tytuł artykułu

Student wymiany międzynarodowej pożądany klient czy niechciany petent?

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Student of the International Exchange
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Młodzi ludzie wyjeżdżają zwabieni fatamorganą lepszego życia, ciekawszych wykładów, nowoczesnego podejścia do nauczania. Jak jednak wynika z badań zrealizowanych przez autorkę poniższego artykułu, przeprowadzonych we Francji w bieżącym roku, często jest to tylko mit. Student wymiany międzynarodowej coraz częściej postrzegany jest za granicą jako zło konieczne, niż jako pożądany klient. Sytuacja ta ma miejsce nie tylko w zagranicznych ale i w rodzimych uczelniach. Czy w dobie otwarcia na nowe idee, w czasie jednoczenia się i przełamywania barier kulturowych, społecznych i religijnych można pokonać ksenofobię pracowników działów współpracy z zagranicą i części kadry akademickiej? Jak reagować na mające miejsce dyskryminowanie przyjeżdżających studentów? W artykule podejmuję próbę rozpoznania i skwantyfikowania skali tego zjawiska, a także będzie próbą odpowiedzi na postawione wyżej pytania. (fragment tekstu)
EN
Nowadays, when it is more and more difficult to find a well paid and interesting post, students do their best to become more attractive for their future employers on the work market. Taking part in international exchange programmes between universities is an effort to increase their chances. Students take part in such programmes hoping for the better future and more interesting studies. Unfortunately, the reality brutally revises their dreams. The student is more frequently seen as a problem than as a desired client. This situation takes place not only abroad but also in Poland. The following paper based on a quantitative study makes the effort to describe the scale of the phenomenon and tries to face that problem. (original abstract)
Rocznik
Tom
8
Numer
Strony
97--105
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171355083

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.