PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 115 Polityka edukacyjna wobec rynku pracy | 139--151
Tytuł artykułu

Dostęp dzieci i młodzieży do edukacji w świetle statystyki

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Access of Children And Youth, Particularly Disabled Children and Youth, to Education
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem opracowania jest analiza skali i struktury kształcenia dzieci i młodzieży w Polsce, w tym udziału dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w kształceniu powszechnym i specjalnym. Uczestnictwo dzieci i młodzieży w kształceniu na poszczególnych szczeblach edukacji przedstawiono w świetle ogólnopolskich danych statystycznych GUS. Dostępność kolejnych szczebli edukacji mierzono współczynnikiem skolaryzacji w poszczególnych grupach wieku właściwych dla danego poziomu edukacji oraz wskaźnikiem udziału dzieci i młodzieży w kształceniu według typu szkoły. (fragment tekstu)
EN
The aim of article is an analysis of children and youth's access to education, particularly participation of disabled children and youth in both common and special education systems. Children and youth's participation in education system by levels is presented based on national statistical dates of GUS. (original abstract)
Twórcy
  • Instytut Pracy i Spraw Socjalnych
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171355879

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.