PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 30 Internet w społeczeństwie informacyjnym | 211--219
Tytuł artykułu

Aplikacja bazodanowa wspomagająca prowadzenie dokumentacji w gospodarstwach ekologicznych starających się o dopłaty rolnośrodowiskowe

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Application Database Supporting Keeping Documentation on Organic Farms Applying for Agrienvironmental Payments
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polskie rolnictwo od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej (UE) otrzymało wiele szans finansowania i rozwoju związanego z wspólną polityką rolną (WPR). Jedną z gałęzi szczególnie wyróżnionych i preferowanych jest rolnictwo ekologiczne, które do 2004 roku było mało rozwijane. Oprócz niepowtarzalnej szansy związanej z dofinansowaniem wielu działań, polscy rolnicy otrzymali też nowe prawo i rozporządzenia dotyczące prowadzenia gospodarstw. Głównymi aktami, do których muszą się dostosować, są rozporządzenia Wspólnoty Europejskiej (WE). Odpowiednikiem rozporządzeń Parlamentu Europejskiego w Polsce jest ustawa kompetencyjna o rolnictwie ekologicznym z dnia 20 kwietnia 2004 roku. Określone są w niej krajowe jednostki organizacyjne zajmujące się nadzorem, kontrolą i przyznawaniem certyfikatów produktom ekologicznym. (fragment tekstu)
EN
The paper presents the design and implementation of database applications created in Microsoft Access, supporting farmers in keeping of records in organic farming. One of requirements of receiving payments from the Rural Development Programme for 2007-2013 is to keeping the documentation relating to events that take place in the holding of the transferee. (original abstract)
Twórcy
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Bibliografia
  • Bandyra P., Aplikacja bazodanowa wspomagająca prowadzenie dokumentacji gospodarstw ubiegających się o dopłaty z programu rolnośrodowiskowego (Pakiet 2. Rolnictwo ekologiczne), praca inżynierska napisana na Wydziale Rolnictwa i Biologii w SGGW, Warszawa 2009.
  • http://www.foeeurope.org/agriculture/publications/E&A_national/PKE_rolnictwo. pdf.
  • Jończyk K., Płodozmiany w gospodarstwie ekologicznym, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Radom 2005.
  • Konečný M., Rozszerzenie Unii Europejskiej a rolnictwo, szanse i zagrożenia, Polski Klub Ekologiczny, 2004.
  • Krysztoforski M., Podstawy prawne rolnictwa ekologicznego, Krajowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego, Radom 2004.
  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa 2010.
  • Rozporządzenie Rady (WE) nr 1290/2005 z dnia 21 czerwca 2005 r. w sprawie finansowania wspólnej polityki rolnej, Dz. Urz. L 209 z 11 sierpnia 2005 r.
  • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o rolnictwie ekologicznym, DzU 2004, nr 93, poz. 898.
  • Uwarunkowania stosowania środków ochrony roślin w rolnictwie ekologicznym, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KCRE, Radom 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171356939

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.