PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | nr 2 | 27--28
Tytuł artykułu

Dokumenty strategiczne dla rozwoju sektora B+R+I

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Priorytetowe kierunki działań na poziomie UE wyznacza "Strategia Europa 2020", której jednym z założeń jest promowanie inteligentnego rozwoju tj. rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i innowacjach. Strategia 2020 wprowadza też nowy instrument wdrażania jej założeń w postaci projektów przewodnich zwanych inicjatywami flagowymi (flagship initiatives). Jeden z nich jest bezpośrednio poświęcony polityce innowacyjności - inicjatywa flagowa "Unia Innowacji". Zgodnie z jego założeniami państwa członkowskie będą musiały m.in. zreformować krajowe (i regionalne) systemy prowadzenia działalności B+R+I w celu rozwijania doskonałości i inteligentnej specjalizacji, zacieśnić współpracę między uczelniami, społecznością badawczą i biznesem, a także poprawić współpracę i odpowiednio dostosować krajowe procedury finansowania, tak aby zapewnić rozpowszechnianie się technologii na całe terytorium UE. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
27--28
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • RM, 2013, Dokument przyjęty uchwałą Rady Ministrów w dniu 15.1.2013 r. http://www.mg.gov.pl/files/upload/17492/Strategia.pdf.
  • RM, 2014, Dokument przyjęty uchwałą Rady Ministrów w dniu 8.4.2014 r. http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Polityki+przedsiebiorczsci+i+innowacyjnosci/Program+Rozwoju+Przedsiebiorstw.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171358777

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.