PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 8 | 127--137
Tytuł artykułu

Nowe terminale w niemieckich portach

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Increase of Passenger Traffic Importance in the Baltic - New Passenger Terminals in German Ports
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Od kilku lat Europa jest najszybciej rosnącym rynkiem żeglugi pasażerskiej na świecie, a prognozy na 2007 rok przewidują, że porty europejskie przyjmą rekordową liczbę statków pasażerskich i obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek. Porty w zachodniej Europie od kilku lat obsługują rosnącą liczbę statków pasażerskich (wzrost od 10 do 15% rocznie). Od roku 2005 Morze Bałtyckie razem z regionem śródziemnomorskim stało się najbardziej atrakcyjnym regionem żeglugi pasażerskiej. Niemieckie porty zawsze były interesującymi miejscami na trasach wycieczkowych statków pasażerskich. W niemieckich portach Morza Bałtyckiego, takich jak Kilonia, Rostok, Lubeka, oraz portach Morza Północnego, jak Hamburg i Bremerhaven, od kilku lat zauważalny jest stały wzrost liczby statków pasażerskich odwiedzających porty, jak też rosnącą liczbę turystów przybywających na pokładach statków. W roku 2003 w bałtyckich portach niemieckich odnotowano 221 zawinięć statków pasażerskich, a w roku następnym - już 275. W jeszcze większym stopniu wzrastała liczba obsłużonych pasażerów, od 146 tys. osób w 2003 roku do 195 tys. w 2004 (wzrost o 34%). (fragment tekstu)
EN
This paper presents relation between increasing importance of passenger shipping in the Baltic and investments into the seaport infrastructure which serves both vessels and passenger. The case studies of five German ports show the process of establishing new passenger terminals as well as modernisation or construction of passenger vessels' serving facilities. This currently ongoing development is an answer to continuous rise in number of passenger ships in the Baltic region and increasing number of tourists willing to spend their holidays cruising along Baltic costs. (fragment of text)
Rocznik
Numer
Strony
127--137
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Morski w Gdańsku
Bibliografia
  • Deutsche Kreuzfahrthaefen immer attraktiver, "Schiff & Hafen" 2007, nr 5/07.
  • Gospodarka Morska - Przegląd Statystyczny 2006.
  • Informacje Hafen Hamburg Marketing e.V., Przedstawicielstwo w Polsce.
  • Strony internetowe portów.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171359109

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.