PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | wrzesień | 10--11
Tytuł artykułu

Czy w dzisiejszych czasach warto inwestować w pracownika?

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zarządzanie wiedzą nie jest nowym pomysłem. Specjaliści zaliczani do wolnych zawodów, tacy jak lekarze, prawnicy czy architekci, których praca polega na podejmowaniu decyzji na podstawie posiadanej wiedzy, zawsze musieli dbać o źródła i zasoby informacji, aby z powodzeniem kontynuować swoją praktykę. "Dlaczego jednak kwestia zarządzania wiedzą znalazła się w gronie zagadnień uznawanych nawet przez wielkie korporacje za najważniejsze ze strategicznego punktu widzenia? Co takiego się wydarzyło? W ciągu ostatnich 10-15 lat doświadczyliśmy wielu istotnych zmian społeczno-gospodarczych. Jedną z nich jest coraz wyraźniejsze przeorientowanie przedsiębiorstw z produkcji na usługi jako skutek walki o pozyskanie oraz utrzymanie wciąż bardziej uświadomionych i wymagających klientów na całym świecie. W takich warunkach szybkość reakcji na wydarzenia zachodzące na rynku ma kluczowe znaczeni". (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
10--11
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Evans Ch., 2005, Zarządzanie wiedzą, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa, s. 13.
  • Nonaka I., 2006, Organizacja oparta na wiedzy, Harvard Business Review. Zarządzanie Wiedzą, Wydawnictwo Helion, Gliwice, s. 30.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171359171

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.