PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | marzec | 14--15
Tytuł artykułu

Sztuczne sieci neuronowe w analizie danych ekonomicznych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Badania nad konstrukcją i zastosowaniem sieci neuronowych w procesach przetwarzania informacji zostały zainspirowane przez rozwój technik obliczeniowych, które zdolne są do symulowania funkcjonowania neuronów biologicznych. Sztuczne sieci neuronowe (SSN) odznaczają się dużą sprawnością, co znajduje odzwierciedlenie w szybkości obliczeń i wykorzystaniu mocy obliczeniowej komputera. Sieci neuronowe są więc sztucznym umysłem, który uczy się na wzór ludzkiego mózgu. SSN cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na skuteczność rozwiązywaniu problemów, z którymi nie radzą sobie klasyczne algorytmy. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
14--15
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Bibliografia
  • Florczyk R., Zych St., 2005, Zintegrowany pakiet sztucznej inteligencji Sphinx 4.0., http://home.agh.edu.pl/~ligeza/wiki/_media/presentations:sphinx.pdf?id=presentations%3Akno... [dostęp: 08.02.2013].
  • Morajda J., 2005a, Sieci neuronowe i ich wykorzystanie w analizie danych ekonomicznych na przykładzie prognozowania sprzedaży energii elektrycznej, Zeszyty Naukowe MWSE w Tarnowie, Ekonomia, Informatyka, zeszyt 7, s. 87-100.
  • Morajda J., 2005b, Wykorzystanie perceptronowych sieci neuronowych w zagadnieniu wyceny nieruchomości, Zeszyty Naukowe MWSE w Tarnowie, Nieruchomości, Informatyka, zeszyt 7, s.101-108.
  • Michalik K., 2000, PC-Shell 3.0 dla Windows 9x/NT/2000. Szkieletowy system ekspertowy, Aitech, Katowice.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171359253

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.