PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | listopad | 23--25
Tytuł artykułu

Stosowany rachunek kosztów w przedsiębiorstwach komunikacji samochodowej - wyniki badań

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W ostatnim czasie, zwłaszcza po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wzrosło zapotrzebowanie na informacje o wysokości kosztów. Szczególnego znaczenia nabrały koszty pośrednie, które zbliżają się do poziomu 50% ogólnej liczby kosztów. Tradycyjny rachunek kosztów (rachunek kosztów pełnych), który jest stosowany w przedsiębiorstwach komunikacji samochodowej jest znacznie rozbudowany, dostarczając wiele ważnych informacji. Celem artykułu jest zaprezentowanie wyników badań o stosowanym rachunku kosztów w przedsiębiorstwach komunikacji samochodowej i poddanie jego analizie. Badania, które zostały przeprowadzone miały za zadanie dostarczyć informacje o rodzajach kosztów pośrednich występujących w przedsiębiorstwach komunikacji samochodowej i ich ewidencji na miejsca powstawania kosztów. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
23--25
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński, doktorant
Bibliografia
  • Sawicki K., 2004, Rachunek kosztów jako baza rachunkowości zarządczej, w: Kiziukiewicz T. (red.), Rachunkowość zarządcza z uwzględnieniem nowelizacji ustawy o rachunkowości, Wydawnictwo Ekspert, Wrocław.
  • Sawicki K., 2000, Ewidencja, rozliczanie i kalkulacja kosztów, w: Kiziukiewicz T. (red.), Rachunkowość, zasady prowadzenia w jednostkach gospodarczych, Wydawnictwo Ekspert, Wrocław.
  • Kołaczyk Z., 1999, Rachunkowość przedsiębiorstw, cz. I, Wydawnictwo eMPi, Poznań.
  • Gabrusewicz W., Kamela-Sowińska A. i Poetschke H., 2001, Rachunkowość zarządcza, PWE, Warszawa.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171359421

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.