PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 50 Strategie zarządzania mikro i małymi przedsiębiorstwami . Mikrofirma 2010 | 111--118
Tytuł artykułu

Uwarunkowania tworzenia i funkcjonowania małych przedsiębiorstw działających w oparciu o statut zakładów pracy chronionej

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Conditions of Small Enterprises Creation and Operation Based on ZPCHR Statute
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Pracodawca osoby niepełnosprawnej, aby zapewnić sobie bezpieczne funkcjonowanie, jest zmuszony uruchomić cały system prawno-organizacyjny pozwalający nie tylko prawidłowo funkcjonować, ale co paradoksalne, uniknąć wielu niebezpiecznych pułapek tkwiących w systemie, który z założenia powinien być jak najbardziej dogodny dla pracodawcy. Wiele czasu pracodawca zajmuje zapewnienie spełniania funkcji rehabilitacji i opieki medycznej w zakładach pracy chronionej, co tak naprawdę powinno leżeć w gestii służby zdrowia - wzorem innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Nie ulega wątpliwości, że ponad 47 nowelizacji ustawy i kolejne już zapowiadane, naruszają trwałość rozwiązań systemowych, co niestety, jest równoznaczne ze stopniowym ograniczaniem pomocy państwa dla pracodawcy osób niepełnosprawnych, a jednocześnie ma wpływ na zmniejszenie rentowności oraz narusza system finansowania zakładów pracy chronionej.(fragment tekstu)
EN
Changes in contemporary Polish economy, the complexity and uncertainty of the environment, and globalization have for decades made it necessary to continuously search to find the best concept to operation zpchr. Currently in Poland lives 5, 5 million disabilities, where 2, 3 million is located in the so-called age. Article attempts to answer the questions: What conditions must now meet the entrepreneur seeking to become leading zpchr? What problems face business managers in these companies?(original abstract)
Twórcy
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim
Bibliografia
  • J. Karpinska, A. Palecka, M. Zbrzezna, Ustawa ob. Rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osob niepełnosprawnch, Tekst ujednolicony i komentarze do zmian, Warszawa 2003.
  • Praca i rehabilitacja niepełnosprawnych, red. W. Sobczak , 2/106, Warszawa 2007, s. 5-12.
  • M. Garbat, Środowisko fizyczne i społeczne osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawność i rehabilitacja 1/2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171361229

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.