PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 2 (22) | 186--192
Tytuł artykułu

Sylvie Faucheux, Jean-Franęois Noel, Ökonomie natürlicher Ressourcen und der Umwelt (Ekonomia zasobów naturalnych i środowiska. Übersetzt aus dem Französischen von Sylvie Geisendorf und Ulrich Hampicke, Metropolis Verlag, Marburg 2001, s. 551.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Na uczelniach w Niemczech ekonomia środowiska i zasobów naturalnych już od wielu lat jest przedmiotem studiów ekonomicznych, a także kierunków związanych z rolnictwem czy leśnictwem. W zakresie ekonomii środowiska i zasobów naturalnych znanych jest już sporo podręczników na obszarze niemieckojęzycznym. Dostępnych jest też wiele podręczników angielskojęzycznych. Przetłumaczenie francuskiego podręcznika na język niemiecki wiąże się z brakiem szerszej komunikacji naukowej pomiędzy francuskim i niemieckim obszarem językowym, a także swoistym charakterem tego znakomitego podręcznika. Zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim brakuje podręcznika, który by analizował problemy ekonomiczne ochrony środowiska i zasobów naturalnych na tle historycznego rozwoju myśli ekonomicznej i podstawowych problemów ekonomii. Podręcznik taki opracowali znakomici znawcy problematyki ochrony środowiska i zasobów naturalnych we Francji prof. Sylvie Faucheux i prof. Jean- Franęois Noël.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
186--192
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Rolnicza w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171363631

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.