PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 13 Instrumenty kreowania innowacyjności przedsiębiorstw i instytucji | 179--187
Tytuł artykułu

Transgraniczna i transsektorowa integracja polskiego rynku usług finansowych jako determinanta innowacyjności

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Cross-Border and Cross-Sector Integration of Financial Services Market in Poland as Driving Factor for Innovations
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Procesy integracyjne zachodzące na rynku usług finansowych zarówno w ujęciu transgranicznym, jak i transsektorowym (międzysektorowym) przyczyniają się do przepływu know-how oraz tworzenia nowych rozwiązań organizacyjnych i produktowych. Polski sektor usług finansowych jest zdominowany przez kapitał zagraniczny, głównie z krajów wysoko rozwiniętych, co powinno się przyczyniać do wzrostu jego innowacyjności. Integracja transgraniczna i międzysektorowa ułatwia rozpowszechnianie się i tworzenie innowacji w sektorze usług finansowych. Dotychczas w Polsce nie przeprowadzono kompleksowego badania innowacyjności rynku usług finansowych. Niniejsze opracowanie jest próbą postawienia kilku pytań, które mogłyby stać się podstawą do rozpoczęcia badań w tym zakresie. Przedstawimy w nim wybrane zagadnienia związane z integracją polskiego sektora usług finansowych i ich możliwy wpływ na innowacyjność. (fragment tekstu)
EN
The financial services sector in Poland is dominated by foreign ownership and by major financial conglomerates, what was in focus of our research. This paper is devoted to the potential role of cross-border and cross-sector integration in "export" and creation of innovative solutions related to risk management, organization and financial services. We raised several questions that may be interesting for further research. (original abstract)
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
  • Komisja Nadzoru Finansowego, Informacja na temat rozwiązań dotyczących transgranicznej działalności zakładów ubezpieczeń w Unii Europejskiej, www.knf.gov.pl.
  • Komisja Nadzoru Finansowego, Nadzór zintegrowany, www.knf.gov.pl, 25 lipca 2007.
  • Komunikat prasowy z posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego w dniu 8 sierpnia 2007 r., www.nbp.pl oraz informacje/.
  • www.knf.gov.pl.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171363859

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.