PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | 6 | 73--80
Tytuł artykułu

The Enterprises of Business Services Subsector in the Economic Recession Conditions

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Przedsiębiorstwa podsektora usług biznesowych w warunkach recesji gospodarczej
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Kryzys finansowy w Stanach Zjednoczonych wpływa na polską gospodarkę.Jeszcze na początku 2008 roku większość polskich ekonomistów twierdziła, że znikoma wymiana handlowa między Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz ceny nieruchomości w Polsce będące na niższym poziomie niż średnia unijna gwarantują stabilizację gospodarczą. Tak się jednak nie stało, co potwierdza sytuacja przedsiębiorstw świadczących usługi biznesowe, które próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości gospodarczej. Jednym z rozwiązań zdaje się być dostrzeganie - obok oczywistych zagrożeń z tego wynikających - korzyści, które można wykreować. Interesującym rozwiązaniem, będącym sposobem walki z kryzysem, jest zbudowanie nowego modelu przedsiębiorstwa oferującego klientowi różnorodne usługi biznesowe. Zdolność świadczenia dodatkowych usług często daje przedsiębiorstwu przewagę konkurencyjną, a dodatkowo zmniejsza jego podatność na zmiany koniunktury. Usługi biznesowe charakteryzują się bowiem tym, że spadek zapotrzebowania na jeden rodzaj usług często jest kompensowany przez wzrost popytu na inne usługi.(abstrakt autora)
EN
Emerging currency crises, financial or debt, often for decades, defines the situation of the market players in different countries, and increases the degree of linkages in the global economy that encourages the transmission of cyclical impulses.(fragment of text)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • W. Nawrot, Globalny kryzys finansowy XXI wieku. Przyczyny, przebieg, skutki, prognozy, CeDeWu, Warszawa 2009
  • H. Minsky, Can 'it' happen again? Essays on instability and finance, M.E. Skarpe, New York 1982
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171364183

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.